My story, my life.

Let Yourself go into my endless dream.

Ogłoszenie



~KLIK~


Zapraszam wszystkich do rejestrowania się.
Rejestracja odblokuje Wam dodatkowe opcje (Szybka Odpowiedź, ChatBox, Avatar, Sygnatura)
Możliwe jest dawanie komentarzy bez rejestracji.
Wystarczy w poście, którym chcesz zamieścić komentarz, poszukać opcji „Odpowiedź”.
Wszystkich zarejestrowanych zapraszam do konwersacji na ChatBoxie.
Tam, oraz w ogłoszeniach, będę dawać różne informacje na temat mych opowiadań i pomysłów :3


Rozdział Czwarty pojawił się po długiej nieobecności. C:
Sam jego tytuł, Pierwsze Problemy, mówi sam za siebie.
Jeśli chcesz się dowiedzieć, co stało się bohaterom - zapraszam~

~KLIK~


Trzy lata ciszy... No cóż, grunt, że nie więcej. XD
Czas na wielki comeback tego miesiąca~!
Okultysta wraca z nową porcją jego twórczości. Czekam także na Waszą. ;)

~KLIK~


Obiecałem regularnie dodawać notki, ale nie co dwa lata. xD
Mam nadzieje, że nie jest zbyt dużo błędów w niej i że czyta się ją dobrze.
Ciekawi dlaczego Piplup należy do Phoenixa a Charmander do Elegy? C:


~KLIK~


Po uporania się z WIĘKSZOŚCIĄ problemów technicznych - wracam.
Nie wiem, czy ku waszej radości czy wręcz przeciwnie. xD
Chyba to drugie, bo, mimo wakacji, oto kolejna lekcja historii~

~KLIK~


#1 05-July-2013 09:54:03

 Okultysta

Autor

7995310
Skąd: Milówka
Zarejestrowany: 09-August-2012
Posty: 592
Występuje w opowiadaniu: W każdym.
Postacie, którymi jestem: Jestem autorem, więc każdą. xD
Czytam opowiadania: Wszystkie.
Moje ulubione opowiadanie: Hym... Nie wiem. "0_o
WWW

`R3: Służby Specjalne.

https://lh3.googleusercontent.com/-ZGhBmx2N8no/Vb6KNtT3CQI/AAAAAAAABWk/mB81gf4dYPM/w506-h750/WWFeR4k.jpg

    Dziewczyna ogarniała się i pakowała swoje rzeczy. Liczyła się z tym, że nie wyruszy w swą wymarzoną podróż, więc wstała z łóżka w podłym nastroju, co przyczyniło się do jakości wykonania jej porannej toalety. Teraz natomiast Sella była w bardzo dobrym humorze i ochoczo przeglądała zawartość torby przywiezionej przez matkę.
    Tymczasem w salonie...
    - Zaskoczył mnie twój wczorajszy telefon – mówiła pani Shibbini. - ”Przywieź dla Selli wszystkie niezbędne rzeczy do podróży, jutro idę z nią po startera...” Te słowa utkwiły mi w  głowię, ponieważ oznaczały, że moja mała ode mnie odejdzie.
    - Ciociu... – westchnął. - Zacznijmy od tego, że ona nigdy cię nie zostawi no i że ona nie jest wcale taka mała... Przecież w końcu się wyprowadzi i będzie miała swoje życie, a teraz? Teraz po prostu wyrusza w podróż i wróci. Wiem, wolałabyś, by twoje dziecko było non stop przy tobie, ale tak się nie da. No chyba, że uwięzisz ją jak pokemona w klatce. Musisz dać jej wolność... – Nastała chwila ciszy. - Przyznaj, zwróciłaś się z tą prośbą do mnie, ponieważ byłaś pewna, że nie uda się jej mnie przekonać i nie wyruszę z nią, zgadza się? – Kobieta spojrzała na niego. W jej oczach widać było strach i poczucie winy.
    - Tak... Byłam pewna, że nie uda się jej cię przekonać... Ale...słowo się rzekło. Wiem, że z tobą...powinna być bezpieczna. Trudno jest po prosto rodzicom rozstać się na tak długo z jedynym, ukochanym dzieckiem.
    - Może i tak, no ale... teraz będziesz mogła z wujkiem popracować w spokoju nad spłodzeniem kolejnego – powiedział z uśmiechem.
    Sel nie mogła się już doczekać, aż wybierze jednego z trzech możliwych starterów. Piplup to typ wodny, a ponadto Phoenix go ma, więc mógłby jej dobrze pomóc w rozwijaniu jego umiejętności, z kolei Turtwig to typ trawiasty, dzięki niemu, gdyby dobrze go wyszkoliła, mogłaby pokonać nawet i Dyźka. Chimchar odpada, ponieważ nie przepadała za tym pokemonem.
    - Sella, chodź tu do mnie! – Usłyszała nagle głos swojej matki. Wyszła z pokoju i spotkała ją na korytarzu.
    - Co chciałaś, mamo?
    - Chciałam się z tobą pożegnać – powiedziała, po czym przytuliła swą córkę.
    - Em... Mamo, a nie zawieziesz nas do laboratorium?
    - Mogłabym, ale właśnie zaczynasz podróż. Musisz liczyć tylko na swych przyjaciół i siebie. – Uśmiechnęła się do niej. - Powodzenia – dodała, pożegnała się z resztą i wyszła.
    Obie dziewczyny czekały przed drzwiami, aż Phoen wyjdzie na zewnątrz. Chłopak powiedział, że musi jeszcze raz sprawdzić czy wszystko zabrał, no i czy zabezpieczył dom przed ewentualnym włamaniem. Aktualnie był w kuchni i gasił palenisko, a gdy to zrobił, zabrał pomarańczową chustę, która wisiała na krześle, rozwinął ją i związał oba końce ze sobą na karku. Przełożył rękę przez utworzone w prowizoryczny sposób nosidełko i włożył do niego jajo Togepiego. Miał już zamiar wychodzić, lecz jego wzrok zatrzymał się na wiszących na ścianie wstążkach. Spojrzał na nie z utęsknieniem. Długo się nie zastanawiając, podszedł do nich i ściągnął je delikatnie, a następnie schował do torby. Ruszył w kierunku wyjścia.
    - Dłużej się nie dało? – rzuciła zniecierpliwiona Sel.
    - Dało, ale mi się nie chciało... Hym – mruknął, zastanawiając się co teraz. - Normalnie, to teraz wsiadłbym na rower i ruszył do Sandgem przez miasta. Naturalnie moglibyśmy pójść tą samą drogą, ale... potrwa to strasznie długo. Istnieje jeszcze o wiele krótsza droga przez las, którą wyjdziemy tuż przy Sandgem...
    - Więc nad czym się zastanawiasz? – spytała białowłosa.
    - Czy to bezpieczne przeprawiać się przez las w trójkę mając tylko dwa pokemony.
    - Nie przesadzaj. Co się może stać? – wyraziła swoje zdanie najmłodsza z nich. Pozostała dwójka spojrzała na nią dziwnie.
    - Przypominasz sobie, Phoen?
    - Doskonale. Większość naszych kłopotów zaczynało się od „co się może stać”. – Sella przewróciła oczami.
    - Dobra, spoko. Jesteśmy teamem, więc zróbmy głosowanie. Ja jestem za skrótem...
    Nie minęło dużo czasu, a cała trójka szła przez las skrótem znanym jedynie Phoenixowi. Słonko oświetlało cały las, wietrzyk wiał delikatnie. Nie było wcale ciepło, było ździebko chłodnawo, ale nie zimno. Pogoda była idealna. Pokemony też to wiedziały. Mimo iż każde z nich zajmowało się swoimi zadaniami, to wokół bohaterów panował spokój.
    - Jaki tu spokój, na na na na. Nic się nie dzieje, na na na na... - śpiewała wolno czarnowłosa. - Może włączycie radio, czy coś... – Nikt jej nie odpowiedział, tylko czerwonowłosy podniósł nadgarstek i włączył radio w swym pokétchu.
    - … i tak oto skończyły się pokazy w Sandgem Town. Dzięki nim poznaliśmy kilku koordynatorów i koordynatorek godnych uwagi oraz garstkę beztalenci, którzy będą musieli ostro pracować, by dorównać rywalom. Jednak chyba ze wszystkich osób, które przewinęły się przez scenę wszyscy zwrócili uwagę na... – W tym momencie niebieskooki ziewnął i zmienił stację na taką z muzyką.
    - Ej! Chciałam wiedzieć o kim mowa! – oburzyła się Sel.
    - Jeśli masz zamiar brać udział w pokazach, to nie powinnaś słuchać tego, co twierdzą komercyjne źródła. Rzadko kiedy tak naprawdę znają się na tym. Powinnaś sama sobie wyrobić zdanie na temat rywali. Najlepiej poznać przeciwnika podczas walki. To co usłyszysz o swoich potencjalnych wrogach powinno być jedynie wskazówką, a nie decydującym punktem twej taktyki. Takie informacje mogą zanadto podnieść twą pewność siebie lub ją obniżyć.
    - Przemawia przez ciebie... – Tu złotooka przerwała. Z naprzeciwka zbliżała się do nich trójka osób ubranych w mundury moro.
    - Witam obywateli – przemówiła kobieta stojąca na czele trójki. - Zmierzacie może do Sandgem?
    - My tylko spacerujemy – rzucił szybko Phoen, zanim jego koleżanki zdążyły się odezwać.
    - Żałujcie, że nie było was na tamtejszym pokazie. Pokarm dla oczu – odezwał się wyższy z mężczyzn, gdy ich mijali.
    - A dokąd się teraz udajecie? – spytał rozweselony czerwonowłosy. - Może po spacerze udamy się tam, gdzie wy? Ciekawi jesteśmy w jakim to mieście stacjonują służby specjalnie.
    - Jesteśmy tu tylko przejazdem... – odpowiedziała kobieta.
    - Zatrzymamy się tylko na noc w Eternie i znikamy z Sinnoh. Może przyjdzie nam się jeszcze spotkać? Do zobaczenia! – odpowiedział ten sam mężczyzna.
    - Ta... - mruknął cicho chłopak.
    - Co jest Phoen? – spytała czarnooka, gdy byli już dalej.
    - Zastanawia mnie... Przecież... to były mundury z Kanto, nie Sinnoh... No i dlaczego kobieta prowadziła ten oddział, skoro była najniższa stopniem?
[html]<hr>[/html]

http://sprites.pokecheck.org/i/393.gif – Piplup
http://sprites.pokecheck.org/i/387.gif – Turtwig
http://sprites.pokecheck.org/i/390.gif –Chimchar
http://firechao.com/Images/eggdex/togepi.png – Jajo
http://sprites.pokecheck.org/i/175.gif – Togepi
http://fc03.deviantart.net/fs15/f/2007/068/3/3/Pokedex_Version_4_by_keitopop.gif – Pokétch

Nudy, co nie? Dialogi, opisy, zero akcji... Ale to dopiero... *który to rozdział?* A, trzeci rozdział. ^ ^” Wybaczycie mi, proszę. D: I to, że tak długo nie pisałem... Wypaliłem się – zniknął mój zapał... Ale właśnie powoli wraca. C: W dodatku jadę w tym miesiącu na 10 dni nad morze, więc notek znów, niestety, nie będzie. Mam nadzieje, że jednak notka się Wam spodoba i że wyrazicie swą opinie w komentarzach. :3 Dedykacja dla Rinn (która ma wkrótce coś napisać bo zacznie się spamnienie na gg). <3


http://i.imgur.com/Do1BehQ.jpg

Pozdrawiam wszystkim forumowiczów.
Fajnie że czytacie moje wypocinki. ^^
A nawet moją sygnaturkę. C:
Ciekawe ilu z Was zauważy tą wiadomość, hihihi. xD

Offline

#2 05-July-2013 15:14:03

Memory

Współautor

Zarejestrowany: 01-September-2012
Posty: 28

Re: `R3: Służby Specjalne.

" - Może i tak, no ale... teraz będziesz mogła z wujkiem popracować w spokoju nad spłodzeniem kolejnego – powiedział z uśmiechem." - matko... ryłam z tego z dziesięć minut
Wiesz co? Napisałeś mi, że w końcu jest nowa notka, no to ok, podchodzę do tego dosyć ucieszona, a tu co? Ja wiem, że ci już mówiłam na temat długości rozdziałów, ale zlituj się. To jest zdecydowanie PONIŻEJ przeciętnej liczby znaków.
Cóż, ale tu nie o to. Nie powiem, potrafisz zaciekawić (hmm... męczyć cię tu jeszcze tą długością, czy nie męczyć...), szczególnie ta końcówka... I like it. c:
A chłopak przełączył z tego kanału, ponieważ trochę go bolało wracanie do przeszłości, nie? ^^

Offline

#3 05-July-2013 21:20:55

Kaimi

Współautor

Zarejestrowany: 19-March-2013
Posty: 45

Re: `R3: Służby Specjalne.

Ciekawią mnie te służby specjalne, dosyć podejrzane, że przewodzi ktoś z najniższą rangą... czyżby kolejny zespół, który nie potrafi się ubrać? xD

Znalazłem jeden może dwa błędy typu:

"Chłopak powiedział, że musi jeszcze raz sprawdzić czy wszystko zabrał no i czy zabezpieczył dom przed ewentualnym włamaniem. Aktualnie był w kuchni i gasił palenisko, a gdy to zrobił, to zabrał pomarańczową chustę..." przeczytaj to kilka razy i powiedz jak brzmi

Po za tym opowieść ciekawa, czekam na jakąś walkę ^^

Offline

#4 27-July-2013 20:51:17

 GeminiGirl

Korektorka

48452543
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 09-January-2013
Posty: 282
Występuje w opowiadaniu: 'Story 4 Elements
Postacie, którymi jestem: Kagayaki Kogane [M. Błyskawic]
Czytam opowiadania: Wszystkie
Moje ulubione opowiadanie: 'Story 4 Elements
WWW

Re: `R3: Służby Specjalne.

Już nawet nie patrzę na błędy, bo na pewno by się coś znalazło.

Faktycznie nudnawo, ale cudów się nie spodziewałam po takiej przerwie. To właściwie i tak spore osiągnięcie, bo nie zamęczyłeś nikogo wymuszonym tekstem. Łagodne rozpoczęcie, łagodne zakończenie. Może i bez jakiejś większej dawki akcji, ale i zagadka się znalazła.

Hehe, przypomniałam sobie o swoich Pokemonach. xD Horror jak stał na prologu tak stoi dalej. xD


"Znam idealne lekarstwo na ból gardła: poderżnąć je."
Alfred Hitchcock
____________________________

http://2.bp.blogspot.com/-Kwg77ZTHQjI/U7nq7CZW9SI/AAAAAAAAACY/DGC-H-8etYE/s1600/button.png
Wyobraźnia...

Offline

#5 27-July-2013 21:33:21

 Okultysta

Autor

7995310
Skąd: Milówka
Zarejestrowany: 09-August-2012
Posty: 592
Występuje w opowiadaniu: W każdym.
Postacie, którymi jestem: Jestem autorem, więc każdą. xD
Czytam opowiadania: Wszystkie.
Moje ulubione opowiadanie: Hym... Nie wiem. "0_o
WWW

Re: `R3: Służby Specjalne.

No, Gemi, przydałoby się z nim ruszyć dalej, co nie? C:


http://i.imgur.com/Do1BehQ.jpg

Pozdrawiam wszystkim forumowiczów.
Fajnie że czytacie moje wypocinki. ^^
A nawet moją sygnaturkę. C:
Ciekawe ilu z Was zauważy tą wiadomość, hihihi. xD

Offline

#6 27-July-2013 21:39:46

 GeminiGirl

Korektorka

48452543
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 09-January-2013
Posty: 282
Występuje w opowiadaniu: 'Story 4 Elements
Postacie, którymi jestem: Kagayaki Kogane [M. Błyskawic]
Czytam opowiadania: Wszystkie
Moje ulubione opowiadanie: 'Story 4 Elements
WWW

Re: `R3: Służby Specjalne.

Nooo... xD
Zastanawiam się tylko, jak. Wiesz, w końcu zamierzam zacząć kończyć PO KOLEI, więc to stanowi mały problem, bo waham się właśnie między Pokemonami, a "Przeklętymi Uczniami".


"Znam idealne lekarstwo na ból gardła: poderżnąć je."
Alfred Hitchcock
____________________________

http://2.bp.blogspot.com/-Kwg77ZTHQjI/U7nq7CZW9SI/AAAAAAAAACY/DGC-H-8etYE/s1600/button.png
Wyobraźnia...

Offline

#7 27-July-2013 21:51:49

 Okultysta

Autor

7995310
Skąd: Milówka
Zarejestrowany: 09-August-2012
Posty: 592
Występuje w opowiadaniu: W każdym.
Postacie, którymi jestem: Jestem autorem, więc każdą. xD
Czytam opowiadania: Wszystkie.
Moje ulubione opowiadanie: Hym... Nie wiem. "0_o
WWW

Re: `R3: Służby Specjalne.

A co to za opowiadanie te "Przeklęte Uczucia"? Bo nie kojarzę. ^ ^"


http://i.imgur.com/Do1BehQ.jpg

Pozdrawiam wszystkim forumowiczów.
Fajnie że czytacie moje wypocinki. ^^
A nawet moją sygnaturkę. C:
Ciekawe ilu z Was zauważy tą wiadomość, hihihi. xD

Offline

#8 27-July-2013 21:56:06

 GeminiGirl

Korektorka

48452543
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 09-January-2013
Posty: 282
Występuje w opowiadaniu: 'Story 4 Elements
Postacie, którymi jestem: Kagayaki Kogane [M. Błyskawic]
Czytam opowiadania: Wszystkie
Moje ulubione opowiadanie: 'Story 4 Elements
WWW

Re: `R3: Służby Specjalne.

Nie "Przeklęte Uczucia" a "Przeklęci Uczniowie". xD

Opowiadanie fantastyczne i science fiction w jednym. Pisane w pierwszej osobie.


"Znam idealne lekarstwo na ból gardła: poderżnąć je."
Alfred Hitchcock
____________________________

http://2.bp.blogspot.com/-Kwg77ZTHQjI/U7nq7CZW9SI/AAAAAAAAACY/DGC-H-8etYE/s1600/button.png
Wyobraźnia...

Offline

#9 29-July-2013 18:19:33

 Keira Esprio

Yurinejkarichios

38695779
Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 25-August-2012
Posty: 138

Re: `R3: Służby Specjalne.

"Może i tak, no ale... teraz będziesz mogła z wujkiem popracować w spokoju nad spłodzeniem kolejnego – powiedział z uśmiechem."-O czym ty do cholery piszesz?! "Chimcar"- połknąłeś "h". A ja tą małpkę lubię prawie tak samo bardzo jak Piplupa, za to Turtwiga nigdy bym nie wybrała. :l "a gdy to zrobił, to zabrał"-drugie "to" jest niepotrzebne. Lepiej uważaj z tą pomarańczową chustą, na pewno będzie przyciągać do Ciebie Bedrile i inne pokeowady. :3 "przez las, która wyjdziemy tuż przy"-którą "beztalenci"...ten reporter jakiś niewychowany. xP ...Ja zawsze przełączam z wiadomości na muzykę jak słucham radia, choć zacznijmy od tego że słucham go najwyżej kilka razy w miesiącu, tzn tylko wtedy gdy jestem zmuszona...np podczas jazdy samochodem z mamą. A nie mogliście wziąć ze sobą zgranych na coś piosenek? ;> "Pokarm do oczu"-Chyba dla? Pewnie Ci goście to jacyś debile z nowego złowieszczego zespołu? :3

Offline

#10 29-July-2013 21:02:16

 Okultysta

Autor

7995310
Skąd: Milówka
Zarejestrowany: 09-August-2012
Posty: 592
Występuje w opowiadaniu: W każdym.
Postacie, którymi jestem: Jestem autorem, więc każdą. xD
Czytam opowiadania: Wszystkie.
Moje ulubione opowiadanie: Hym... Nie wiem. "0_o
WWW

Re: `R3: Służby Specjalne.

Gemini -> Masz je gdzieś opublikowane choć trochę? Bo kurde nie kojarzę... No i co z tym "udawaj mojego chłopaka"? :c

Nejti -> O życiu, kochana. XDDD

Oj tam, nie przepadam za tą małpą tudzież nie wiem jak się piszę jej imię... Piplup jest 100 razy lepszy od Chimchara. D: Turtwig też jest lepszy, ale to moje zdanie a każdy ma swoje. C:

Lubię poke-owady, ale akurat Beedrille niespecjalnie. xD

Można, ale jakoś na spontana ta cała podróż wyszła. xD

Nowy albo stary. xD Jeszcze sam do końca nie wiem...


http://i.imgur.com/Do1BehQ.jpg

Pozdrawiam wszystkim forumowiczów.
Fajnie że czytacie moje wypocinki. ^^
A nawet moją sygnaturkę. C:
Ciekawe ilu z Was zauważy tą wiadomość, hihihi. xD

Offline

#11 16-August-2013 20:01:37

 Keira Esprio

Yurinejkarichios

38695779
Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 25-August-2012
Posty: 138

Re: `R3: Służby Specjalne.

Okultysta napisał:

Nejti -> O życiu, kochana. XDDD

Oj tam, nie przepadam za tą małpą tudzież nie wiem jak się piszę jej imię... Piplup jest 100 razy lepszy od Chimchara. D: Turtwig też jest lepszy, ale to moje zdanie a każdy ma swoje. C:

Lubię poke-owady, ale akurat Beedrille niespecjalnie. xD

Można, ale jakoś na spontana ta cała podróż wyszła. xD

Nowy albo stary. xD Jeszcze sam do końca nie wiem...

Nawet sobie wyobraź że wiem jakim życiu, kochany xP Nikt nie lubi Chimchara i Pokabu, biedne poki ;_; A skoro nie lubisz Bedrilli to czemu masz pszczółki na nagłówku? xP

Offline

#12 18-August-2013 11:39:00

Vocaloid_

Czytelnik

Re: `R3: Służby Specjalne.

Jesli mam byc szczera - fakt, troche nudne, no ale nie dziwie sie po takiej przerwie. Mam nadzieje, ze w nastepnym rozdziale wyjasni sie ta sprawa z Ta kobieta. C: ( Btw. znowu zapomnialam hasla. <.< ).

#13 19-August-2013 12:20:56

 Okultysta

Autor

7995310
Skąd: Milówka
Zarejestrowany: 09-August-2012
Posty: 592
Występuje w opowiadaniu: W każdym.
Postacie, którymi jestem: Jestem autorem, więc każdą. xD
Czytam opowiadania: Wszystkie.
Moje ulubione opowiadanie: Hym... Nie wiem. "0_o
WWW

Re: `R3: Służby Specjalne.

Pokabu już jest lepszy od Chimchara, ale tej małpki to ja nie znoszę. :< Bo tamte pszczółki są słodkie. :3

A zmienić Ci je? xD


http://i.imgur.com/Do1BehQ.jpg

Pozdrawiam wszystkim forumowiczów.
Fajnie że czytacie moje wypocinki. ^^
A nawet moją sygnaturkę. C:
Ciekawe ilu z Was zauważy tą wiadomość, hihihi. xD

Offline

#14 22-August-2013 15:57:33

 Keira Esprio

Yurinejkarichios

38695779
Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 25-August-2012
Posty: 138

Re: `R3: Służby Specjalne.

*poor Chimchar*

http://th09.deviantart.net/fs70/300W/i/2012/342/a/0/shying_away_chimchar__by_pohlranda3-d5ngbke.jpg

Offline

#15 09-November-2013 19:41:22

 Tailmon

Miłośnik

6923178
Zarejestrowany: 21-August-2012
Posty: 7

Re: `R3: Służby Specjalne.

"- Może i tak, no ale... teraz będziesz mogła z wujkiem popracować w spokoju nad spłodzeniem kolejnego – powiedział z uśmiechem." <--
Czo to takie krótkie? chyba zacznę cię stalkować żebyś ruszył do przodu z tym opowiadaniem, bo widzę, że niespecjalnie ci idzie (choć ja to się pewnie nie powinnam odzywać ._.").
Nie wiem o co wam chodzi z Pokabu, słodki jest. D: I jak można zapomnieć o epickiej ostatniej przemianie Chimchara?

Offline




Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.indicafans.pun.pl www.starwarsots.pun.pl www.inzynieria-chemiczna2008.pun.pl www.okecie93.pun.pl www.shamanking2.pun.pl